sklá v našej ponuke

 

FLOAT

        - základné tabulové sklo v našej ponuke v hrúbkach 3 - 19 mm

        - prevedenie - číre, bronzové, čierne, mliečne (satinované, pieskované)

 

ORNAMENTOVÉ

        - číre, bronzové (dubová kôra, konfeta, master care........)
 
 

FAREBNÉ / LACOBEL

        - sklo float emailovaný špeciálnou stálou farbou

 

ESG

        - Tvrdené alebo kalené (ESG) sklo je sklo so zvýšenou mechanickou a termickou odolnosťou. Tá sa dosahuje zahriatím skla a následným prudkým ochladením. Tento proces sa nazývEa kalenie a jeho výsledkom je tvrdené sklo. Kaliť sa dajú takmer všetky typy skiel, pred kalením sa musí sklo finálne opracovať, ďalšie opracovanie po zakalení nie je možné. V prípade rozbitia sa sklo rozbije na veľké množstvo neostrých kúskov.

        - sklo je možné emailovať podľa RAL

 

VSG

         - Vrstvené sklo a vrstvené bezpečnostné sklo – VSG je sklo zložené z dvoch alebo viacerých vrstiev Float, ESG  skla (alebo ich kombináciou) rovnakej alebo rôznej hrúbky spojených bezpečnostnou fóliou

V prípade rozbitia skla udrží bezpečnostná fólia kúsky skla na mieste a v  prípade bežného použitia je zachovaná odolnosť a fixácia skla do tej doby, kým je sklo vymenené.Hlavnou oblasťou použitia vrstvených skiel a vrstvených bezpečnostných skiel sú rôzne typy ochranných zábradlí, markízy, presklené priečky, pochôdzné sklá a pod.

 

ESG/VSG

           -Sklo ktoré spája vlastnosti skla ESG a VSG
V prípade rozbitia jednej, alebo viacerých tabulí skla na malé kúsky, zostane sklo naďalej spojené bezpečnostnou fóliou. 
          
 

Ak máte akékoľvek otázky , neváhajte nás kontaktovať. +421 905 488 698